• en
  • de
  • it

15.05.2010. Maestral nije izdržao!

Jučerašnji dan bio je nastavak neobičnih uvjeta na regatnom polju, nakon jutarnje bonace i pljuska koji je odgodio predviđeni start jedrenja u 11 sati, flota je izašla na more oko 12 i 30. na moru se u tom trenutku razvijao Maestral. Regatni odbor je odlučio otići i postaviti polje na zapad, „poviše punte Čiova". Ubrzo se Maestral razvio i sve je obećavalo na idealne uvjete, međutim jaki juži kurenat, neobično jak za ovo područje ( 35 m/min), poremetio je planove regatnog odbora. Naime zbog jakog kontra kurenta napravljano je 10 tak ponovljenih startnih procedura, što je rezultiralo gubljenjem dragocjenog vremena, jer Maestral ipak nije izdržao dovoljno dugo, kao bi se završilo i drugo jedrenje.
Usprkos vrlo zahtjevnim uvjetima za jedrenje naši jedriličari uspjeli su ostvariti odlučne plasmane trećeg dna natjecanja. Marin Mišura u cilj je stigao kao drugi dok je Ivan Kljaković Gašpić zauzeo 3. mjesto. Mate Arapov stigao je na cilj 19. Karlo Kuret kao 20. Josip Olujić 67. a Nikola Barić 86.
U ukupnom poretku vodi norvežanin Peer Moberg (2, 13), najbolji naš jedriličar je još uvijek Mate Arapov (1, 19) na sedmom mjestu, Ivan Kljaković Gašpić (18, 3) je osmi, Marin Mišura (27, 2) je na 14. mjestu, Karlo Kuret (31, 20) je na 23. mjestu, Josip Olujić (47, 67) je na 55. a Nikola Barić (46, 86) je na 65. mjestu.