• en
  • de
  • it

10.05.2010- Petra Kliba peta na EP klase UFO 22

Petra Kliba i SCOR W`s Match Race tim osvojile 5.mjesto na Europskom prvenstvu klase Ufo 22

Petra Kliba i SCOR W`s Match Race tim u sastavu Sanja Žuljević i Ute Wagner   osvojile su 5. mjesto na Europskom prvenstvu klase Ufo 22 u konkurenciji 25 posada iz 5 zemalja  koje se od 05-07.05. jedrilo na jezeru Attersee u Austriji.

U tri dana i 9 jedrenja SCOR W`s Match Race tim upisao  je i dvije pobjede.
Prvoga dana cure su dan započele 6 . mjestom no u drugoj regati pokazule su da mogu puno više i u drugom jedrenju prošle prve ciljem.
Drugoga dana uvijeti na regatnom polju bili su pravi jezerski. Jedrenje uz stalne promjene smjera i jačine vjetra  bile su poseban izazov za sve posade. U trećem jedrenju Petra i cure ponovno su prve prošle ciljem i uz jedno 8. i jedno 7. mjesto na kraju drugoga dana zauzimale su 3. mjesto u ukupnom poretku.
Uz sunčano vrijeme i vjetar koji je povremeno puhao na refule posljednjeg dana hrvatska posada ostvarila je dva 9. i jedno 14. mjesto što je u konačnici rezultiralo 5.mjestom.
"Izvrsno iskustvo s jezera, bila nam je ovo i dobra priprema za Europsko prvenstvo u dvobojskom jedrenju na koje putujemo već sutra.Posada je puna nove energije, iskustva i želje za novim izazovima˝ kaže Kliba

Petra Kliba i SCOR W`s Match Race tim od 11 - 15. 05. 2010 nastupaju na Europskom prvenstvo u dvobojskom jedrenju za žene, Hard, Austrija,.

Ukupni pobjednik Europskog prvenstva u klasi Ufo 22 je Talijan Roberto Ferrarese, drugo mjesto osvojio je Giorgio Zorzi također iz Italije dok treći je Austrijanac Christoph Schasching.