• en
  • de
  • it

25.06.2010. Zlato i Bronca u Kielu!

Na pretposljednjoj regati svjetskog kupa koja je jučer završena u njemačkom Kielu, naši jedriličari okitili su se sa dvije medalje (zlato i bronca).
Ivan Kljaković Gašpić uspio je odličnim jedrenjem u medal raceu prestići španjolca Trujilla i ostvariti treću pobjedu u posljednja tri natjecanja (Europsko prvenstvo, Delta lloyd regatta i Kile week). Ivan je u medal raceu stigao na cilja kao četvrti što mu je bilo dovoljno da nadoknadi zaostatak od četiri boda iz Trujilla, koji je upisao 9. mjesto.
Ovom pobjedom Ivan je izbio na drugo mjesto ukupnog poretka za svjetski kup, zaostaje samo jedan bod iza Trujilla. Posljednja i odlučujuća regata svjetskog kupa je početkom kolovoza u Engleskom Weymouthu, ujedno poprištu idućih olimpijskih igara.
Posada u klasi 470, Šime Fantela - Igor Marenić uspjela se još jednom popeti na pobjedničko postolje. Šime i Igor osvojili su broncu i na taj način najbolje najavili nastup na predstojećem svjetskom prvenstvu gdje brane zlato. Svjetsko prvenstvo na rasporedu je sredinom idućeg mjeseca u nizozemskom Den Hagu.
U kasama 49er i Laser, gdje su nastupili Pavle Kostov - Petar Cupać, te Tonči Stipanović rezultati su ostali nepromijenjeni. Kostov - Cupać su zauzeli 14. mjesto dok je Stipanović natjecanje završio na 27. mjestu.