• hr
  • en
  • de
  • it

23.06.2010. Cres: Salona 42R prva u navigaciji

Navigacijsko jedrenje ORC Otvorenog prvenstva Hrvatske jedrilo se na kursu: Start (Cres) - Privjetrinska oznaka (na oko 1 NM od starta) - Otok Ilovik (ostaviti lijevo) - Otok Silba (ostaviti lijevo) - Oznaka ispred uvale Sv. Martin u Malom Lošinju prva linija cilja) (ostaviti desno) - Otok Ilovik (ostaviti desno) - Cres (druga linija cilja). Navigacijsko jedrenje bodovalo se kao dva jedrenja od kojih je jedno bilo od starta u Cresu do prva linija cilja ispred uvale Sv. Martin u Malom Lošinju, a drugo od starta u Cresu do druge linija cilja u Cresu.
Novi kurs navigacijskog jedrenja uspješno je prošao i test za ORC Svjetsko prvenstvo 2011. Po buri koja je puhala i na udare olujne snage, jedrilice su postizale brzine veće od 15 čvorova. Jedra su se kratila, skidala kad je bilo potrebno, a kurs od 115 NM savladan je u rasponu od 13 sati 45 minuta i 57 sekundi - Austrijska "Aquila" do 16 sati 48 minuta i 52 sekunde - Češki "Christopher" i teško da će se se skoro ponoviti takvo vrijeme na ovom kursu.
U skupini A najbolji je bio Karlo Kuret s posadom iz Jedriličarskog kluba «Labud» Split na jedrilici «All 4 one», koja je bila najbolja po korigiranom vremenu i na crti prvog cilja u uvali Svetog Martina na otoku Lošinju. S dva prva mjesta «labudaši» su stigli i do trećeg mjesta u ukupnom redoslijedu nakon četiri jedrenja.
Vodstvo u ukupnom poretku preuzela je jedrilica «Reve de vie 2» s kormilarom Ermanom Galeatijem, dok je «Nube» Darka Hajdinjaka iz Riječkog jedriličarskog kluba s 5. i 3. mjestom u navigaciji ispustio vodeću poziciju nakon "štap" jedrenja i sada je 2. sa samo jednim bodom zaostatka.
U skupini B dva prva mjesta «navigacije» osvojila je talijanska jedrilica «Sagola GS» s kormilarom Faustom Pierobonom. «Sagola GS» je i vodeća u ukupnom poretku ispred hrvatskog «Mareusa» Ivana Drinkovića iz splitskog «Špinuta» i talijanskog "Escandala" koji je s 8. i 5. mjestom u navigaciji ispustio uvjerljivo vodstvo nakon dvije pobjede u "štap" jedrenjima.
Pokrovitelji ORC Otvorenog prvenstva Hrvatske su: Primorsko-goranska županija, Grad Cres, Grad Rijeka, Turistička zajednica Grada Cresa i Lučka uprava Cres. Dnevna izvješća uz rezultate, fotografije i bilten regate dostupni si na web stranicama Riječkog jedriličarskog kluba.

www.scor.hr

ORC Otvoreno prvenstvo Hrvatske dio je Creskog tjedna, manifestacije koja obuhvaća Creski tjedan jedrenja, Jazz festival „Crescendo" i Dan trešanja.

TRENUTNI REZULTATI NAKON 4. JEDRENJA 
GENERAL RESULTS Class : ORC A


 

PosSail nr.BowYachtOwnerClubType1234Points
1ITA1524466Reve de Vie 2Ermanno GaleatiCN SanbenedetteseGrand Soleil 43BC722213
2CRO162562NubeDiego ZancoSCOR, RijekaX 41513514
3CRO172728All 4 OneDoctrina, dooJK Labud, SplitSalona 42R1041116
4SVK13QuebramarFYC SlovakiaFYC SlovakiaJV 42268723
5CRO251313TeutaIgor GrgičevićNK Kenwood, ZagrebComet 45S4510423
6ITA1550412SeleneMassimo De CampoYC LignanoDehler 44 mod.1184326
7CRO648224Gringo 2JK Uskok, ZadarJK Uskok, ZadarA 40675826
8CRO107220Jonathan RRVI Vala, d.o.o.JK Vega, PulaA 408371331
9ITA1440915SayonaraRoberto BertoocchiCDV MuggiaMillenium 40312121239
10AUT07026AquilaFelix Riedl ManagementBYCJV 49131191043
11CRO43119Barba BrankoOrvas plus, d.o.o.JK Labud, SplitIMX 451418
DNF
6644
12ITA1608031Oscar+Aldo ParisottoYC LignanoGrand Soleil 46R1210131146
13ITA1542067PitikaoPaolo BalerciaSEF Stamura, AnconaMillenium 45918
DNF
11947
14ITA100014BravaLiberino GrandiCV Alto AdriaticoFarr 49118
DNF
18
DNC
18
DNC
55
15AUT7008OnoHelmuth BoehmUYCNsVrolijk 4218
OCS
9141455
16CRO444430AWTFairtrade, d.o.o.JK Medvešèak, ZagrebX 431518
DNC
151563
17CRO155327X-CiteAngelina Tours, d.o.o.JK Šibenik, ŠibenikX 4118
DNF
18
DNC
161668
 
(c) Cyber Altura Crucero -   Version ORC 5.8 72MS-X7RMDate : 23/06/2010       04:00:38  


 

Cres Sailing Week 2010
ORC Open Croatian Championship


19.06.2010 - 26.06.2010


 

GENERAL RESULTS Class : ORC B


 

PosSail nr.BowYachtOwnerClubType1234Points
1ITA1503729Sagola GSFausto PierobonCV Faro Piave VechiaGrand Soleil 37BC24118
2CRO1346468MareusIvan DrinkovićJK Špinut, SplitFirst 40.7522211
3ITA1374EscandaloManuele CostantinYC AdriacoM37118515
4CZE11716Three SistersFirst sailing SROTSSKFirst 40.7435315
5CRO154522Anđela XBranko Iljadica RapoJK Val, ŠibenikX 37354719
6ITA37016MorganNicola de GemmisCC BarionGrand Soleil 37BC11
DNF
93427
7CRO117725OrcaDavor ZaniniJK Delfin, PulaFirst 40.7667827
8CRO22111Squalo BiancoFrane BarbieriJK Opatija, OpatijaVrolijk 37 mod.11
OCS
86631
9SVK697SixtynineRichard SchultzBrutal Fish YCFirst 40.7779932
10NZL95623ChristopherJiri SpurnyČešky Yacht ClubFirst 40.7811
DNF
101039
 
(c) Cyber Altura Crucero -   Version ORC 5.8 72MS-X7RMDate : 23/06/2010       04:01:55  
 



 

Nagradna igra

Osvojite ulaznice za Biograd Boat Show 2019. Točan termin održavanja sajma je:
  •   16-20/02/2019
  •   10-13/10/2019
  •   17-20/02/2019

E-mail adresa:

Fotogalerija

Sitemap Top